Lokalizacja Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Lokalizacja

Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej

Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych

GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK

E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Aktualności

« Powrót

Wieże widokowe na Geoportalu Dolny Śląsk

Na Geoportalu Dolny Śląsk (w zakładce Region i turystyka) udostępniony został nowy moduł mapowy - „Wieże widokowe".

Moduł przedstawia szczegółowe informacje na temat wież widokowych na Dolnym Śląsku. Nie są to jednak jedyne obiekty przeznaczone do obserwowania otaczającego krajobrazu. Mapa prezentuje również inne obiekty takie jak wieże kościelne, ratuszowe czy zamkowe, które udostępniane są turystycznie do zwiedzania. Dane zostały zebrane na podstawie informacji otrzymanych od właścicieli i zarządców obiektów.

Moduł dostępny jest pod tym adresem >>

W ostatnich kilku latach na Dolnym Śląsku powstało kilka wież widokowych, a w najbliższym czasie mają powstać kolejne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, stworzyliśmy moduł zawierający szczegółowe informacje na temat tego typu obiektów na terenie naszego województwa. Teraz każdy, planując weekendowy wypoczynek, może sprawdzić lokalizację punktów widokowych, z których będzie mógł rozkoszować się otaczającym krajobrazem.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowych informacji.