Lokalizacja Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Lokalizacja

Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej

Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych

GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK

E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Aktualności

« Powrót

Spotkanie robocze

13 lutego 2019 roku w siedzibie Wydziału Geodezji i Kartografii odbyło się spotkanie robocze poświęcone wymianie doświadczeń z realizacji prac urządzeniowo-rolnych w województwie dolnośląskim. W spotkaniu zorganizowanym wspólnie przez Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu oraz Wydział Geodezji i Kartografii udział wzięli przedstawiciele biur geodezji i terenów rolnych oraz geodeci województw z województwa mazowieckiego i podlaskiego.

Spotkanie miało na celu podzielenie się doświadczeniami województwa dolnośląskiego związanymi z opracowaniem planów urządzeniowo-rolnych gmin. Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych przedstawiło również prezentację pokazującą wykorzystanie nowoczesnych technologii (skaning laserowy, drony wyposażone w specjalistyczne kamery) do realizacji zadań na rzecz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i jego jednostek podległych.

Na zakończenie przedstawiciele Wydziału Geodezji i Kartografii omówili zagadnienia związane z ochroną gleb w województwie dolnośląskim, a także zaprezentowali możliwości wykorzystania informacji przestrzennej publikowanej na Geoportalu Dolny Śląsk.

Cieszymy się, że wspólnie z Dolnośląskim Biurem Geodezji i Terenów Rolnych mogliśmy zaprezentować dorobek Dolnego Śląska związany z planowaniem i rozwojem obszarów wiejskich.