Lokalizacja Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Lokalizacja

Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej

Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych

GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK

E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Aktualności

« Powrót

Podsumowanie konferencji Informacja przestrzenna nowym Impulsem do rozwoju lokalnego

Ponad 250 uczestników zgromadziła V edycja Konferencji pn. „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego", która odbyła się 24 maja 2018 roku we Wrocławiu.
Celem konferencji było zapoznanie uczestników z dobrymi praktykami w zarządzaniu przestrzenią na szczeblu lokalnym i regionalnym z zastosowaniem systemów informacji przestrzennej. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zaprosili przedstawicieli jednostek administracji publicznej oraz instytucji publicznych, którzy zajmują się tematyką planowania przestrzennego, ochroną środowiska oraz wykorzystują lub chcą nauczyć się efektywnego wykorzystywania informacji przestrzennej w realizacji zadań publicznych.
 
Więcej informacji o konferencji na stronie www.wgik.dolnyslask.pl/web/start/konferencja-impuls-2018
 
Frekwencja na tegorocznej konferencji była najwyższą z zanotowanych podczas dotychczasowych edycji. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli jednostek administracji publicznej z 51 gmin i miast województwa dolnośląskiego, przedstawicieli Starostw Powiatowych z 8 powiatów, reprezentantów Urzędów Marszałkowskich z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Jak co roku liczną grupę słuchaczy stanowili studenci wrocławskich uczelni.
Przy takim pozytywnym odzewie uczestników konferencji organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną jej edycję za rok.