Lokalizacja Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK MIĘDZYNARODOWY ROK MAPY NA DOLNYM ŚLĄSKU

Lokalizacja

Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej

Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych

GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK

MIĘDZYNARODOWY ROK MAPY NA DOLNYM ŚLĄSKU

Aktualności

« Powrót

Na Geoportalu Dolny Śląsk dostępny jest nowy moduł mapowy „Agroturystyka i Zagrody edukacyjne” (Region i turystyka)

Mapa przedstawia lokalizację 97 obiektów agroturystycznych, które zostały laureatami wojewódzkiego konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne (dolnośląski katalog agroturystyczny 2015) oraz działające na terenie Dolnego Śląska Zagrody Edukacyjne.
 
Agroturystyka to forma wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich. Obiekty agroturystyczne zapewniają nie tylko zakwaterowanie czy wyżywienie, ale również umożliwiają udział  w codziennych zajęciach w gospodarstwie, a także różnego rodzaju atrakcje turystyczne jak jazda konna, wędkarstwo czy wspinaczka skałkowa.
 
Zagroda edukacyjna to przedsięwzięcie, w ramach którego realizowana jest między innymi edukacja w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej, przetwórstwa płodów rolnych, świadomości  ekologicznej i konsumenckiej oraz dziedzictwa kultury materialnej wsi,  tradycyjnych zawodów, rękodzieła i twórczości ludowej.
 
Jeżeli poszukujecie inspiracji do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku, na świeżym powietrzu, to zapraszamy do odwiedzenia modułu.
 
Moduł powstał przy współudziale Wydziału Obszarów Wiejskich naszego Urzędu.
 
Moduł dostępny jest pod tym adresem >>     
 
Moduł powstał jako element realizacji projektu „Rozbudowa Geoportalu Dolny Śląsk - budowa Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej" współfinansowanego przez Unię Europejską z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
 
Zachęcamy do śledzenia zmian, które będą następowały na Geoportalu Dolny Śląski i do współpracy przy tworzeniu nowych modułów tematycznych. Jeśli widzą Państwo przestrzeń dla realizacji swoich zadań poprzez umieszczenie wyników na mapie i ich prezentacji na Geoportalu – ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY. Ze swojej strony oferujemy wsparcie oraz gotowość przeprowadzenia szkoleń z zakresu posługiwania się i wykorzystania Geoportalu Dolny Śląsk.