Lokalizacja Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Lokalizacja

Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej

Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych

GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK

E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Aktualności

« Powrót

Aktualizacja modułu "Dawne mapy i plany miast" na Geoportalu Dolny Śląsk

Informujemy Państwa że do modułu "Dawne mapy i plany miast" na Geoportalu Dolny Śląsk dodaliśmy nowe zdjęcia dawnego Wrocławia i ich współczesne odpowiedniki.

https://geoportal.dolnyslask.pl/imap/?gpmap=gp62#gpmap=gp62

Po raz pierwszy skorzystaliśmy ze zdjęć pochodzących z zasobów Biblioteki Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie (Die Sächsische Landesbibliothek – Staats – und Universitätsbibliothek Dresden) oraz jej partnerów, udostępniane za pośrednictwem projektu Deutsche Fotothek.

Wszystkie dawne zdjęcia oraz ich metadane, wyświetlane w Geoportalu Dolny Śląsk, pozyskiwane są bezpośrednio z zasobów źródłowych za pośrednictwem standardu IIIF i RDF.

Aby ułatwić Państwu poznawanie dawnego Dolnego Śląska umieściliśmy na niektórych zdjęciach informacje o miejscach lub obiektach na nich uchwyconych, dodaliśmy też nowe ikony (symbole) na mapie.  Szczegółowa informacja o ikonach i narzędziach do korzystania z mapy znajduje się w okienku "Nowe Materiały!!!", które wyświetla się otwarciu mapy.

Zapraszamy do odkrywania historii naszego regionu smiley