Lokalizacja Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Lokalizacja

Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej

Dział ds. Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

Dział ds. Ochrony Gruntów Rolnych

GEOPORTAL DOLNY ŚLĄSK

E-usługa - zamawianie materiałów z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Aktualności

« Powrót

Aktualizacja modułu „Dotacje – ochrona gruntów rolnych” na Geoportalu Dolny Śląsk – zadania wykonane w 2019 roku

Na Geoportalu Dolny Śląsk zaktualizowany został moduł „Dotacje – ochrona gruntów rolnych" o dotacje udzielone w roku 2019. Moduł prezentuje lokalizacje obiektów dotowanych ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Moduł powstał przy współpracy z Działem ds. Ochrony Gruntów Rolnych, Wydziału Geodezji i Kartografii. Przedstawia on rozmieszczenie dotacji udzielonych jednostkom niezaliczanym do sektora finansów publicznych na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych w latach 2011-2019.

Moduł dostępny jest pod tym adresem >>

W bazie znajdziemy informacje o rodzaju dofinansowanych zadań wg następujących asortymentów:

  • Usuwanie kamieni na gruntach ornych,
  • Odkrzaczanie gruntów rolnych,
  • Zagospodarowanie na trwały użytek zielony,
  • Użyźnianie gleb o niskiej wartości produkcyjnej,
  • Budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych,
  • Budowa i renowacja zbiorników wodnych.

W celu uzyskania szczegółowych danych o zadaniu, należy wybrać narzędzie Identyfikacja i kliknąć na wybranym zadaniu.

Dodatkowo o nowe dane zaktualizowany został zbiór „Dotacje - ochrona gruntów rolnych - drogi transportu rolnego" w Katalogu Zasobów Geoportalu Dolny Śląsk. Dane te można pozyskać w formacie shapefile korzystając z E-usługi pozyskania danych z Wojewódzkich Baz Danych. Wystarczy założyć konto w Geoportalu Dolny Śląsk i złożyć wniosek o dane tutaj >>

Zachęcamy do śledzenia zmian, które mają miejsce na Geoportalu Dolny Śląski i do współpracy przy tworzeniu nowych modułów tematycznych. Jeśli widzą Państwo przestrzeń dla realizacji swoich zadań poprzez umieszczenie wyników na mapie i ich prezentacji na Geoportalu – ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY. Ze swojej strony oferujemy wsparcie oraz gotowość przeprowadzenia szkoleń z zakresu posługiwania się i wykorzystania Geoportalu Dolny Śląsk.